Симоненко, Савченко та інші: кого та чому не зареєструвала ЦВК

Центральна виборча комісія не зареєструвала майже півсотні кандидатів у президенти. Одні відкрито закликали до порушення територіальної цілісності України, інші ж просто не внесли заставу. Журналісти 24 каналу підготували матеріал про тих, хто так і не став кандидатом. Об этом сообщает campaign.in.ua со ссылкой на СМИ.

Петро Симоненко

Керівник "Комуністичної партії України" Петро Симоненко вже вп’яте не полишив надії стати президентом. Проте цього разу ЦВК відмовила йому у реєстрації через те, що символіка його партії заборонена в Україні.

Сам Симоненко наголосив, що "необхідно об’єднати всі сили і в Україні, і в Росії, аби зупинити цю бойню та приступити до тієї демократичної федералізації України, яка є єдиним шляхом".


Петро Симоненко

Натомість голова комітету виборців України Олексій Кошель зазначив, що Симоненко може бути зареєстрований лише як самовисуванець.

Він отримав просто черговий інформпривід, аби пропіаритись і показати прихильникам своєї партії, що він ще живий,
– сказав Кошель.

Володимир Олійник

Прихильник Володимира Путіна також не отримав дозвіл від ЦВК балотуватись. Екс-регіонал Володимир Олійник після Майдану одразу чкурнув до Росії.

Втікач у своїй програмі запропонував визнати окуповані території Донецької та Луганської області окремими "республіками". До того ж, окрім закликів про порушення суверенітету його доручителі подали заяву з порушеннями.

Володимир Олійник
Володимир Олійник

Надія Савченко

Депутат Надія Савченко, яка погрожувала підірвати Верховну Раду, також зробила спробу поборотись за президентське крісло.

Ув’язнена передала документи через сестру, проте у ЦВК їй в реєстрації відмовили. Але не через спробу підірвати парламент, бо вироку ще немає, а через відсутність застави. Також не було й печатки рішення партії висунути її у президенти.


Надія Савченко

Власне 90% забракованих кандидатів відмовили саме через відсутність застави. До слова, були й такі, що замість 2,5 мільйона гривень приносили дві гривні й 50 копійок. Як от самовисуванці Борис Сахно й Ігор Сухіх.

25 гривень не пошкодували Олександр Тіщенко, Наталія Пилипенко та Дмитро Касьяненко. А Василь Чопей до всього ще й рік переплутав. Він заявив про своє бажання балотуватися на пост президента на позачергових виборах 2014 року.

Хто може бути президентом України?Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг 35-річного віку, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років. Це право реалізується через політичні партії, а також шляхом самовисування. Партія може висунути лише одного кандидата. Для реєстрації в ЦВК кандидату або партії необхідно внести грошову заставу у розмірі двох мільйонів п’ятсот тисяч гривень. У випадку програшу, застава не повертається.

blog_ava
Військові ЗСУ потужним ударом знищили окупантів на Донбасі: вражаюче відео та коментарі бійців
сьогодні
9330
Автор: Єгор Скоріна

Джерело статті: “http://24tv.ua/simonenko_savchenko_ta_inshi_kogo_ta_chomu_ne_zareyestruvala_tsvk_n1111010”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя